Modele ne shqiperi

Model i mirënjohur në Greqi dhe në botë, Alexis papas ka një Nënë Shqiptare dhe NUK e fsheh asnjëherë origjinën. Tiparet e TIJ prej mashkulli Tipik mesdhetar, me pamjen prej “Burri të matur” DHE shumë joshës, e kanë bërë Mjaft të suksesshëm në botën e modës. Papas është fytyra e parfumit “Davidoff Hot Water”, pjesë e shumë fushatave, mes pneu Edhe AJO e “Calzedonia Uomo”, dhe ka sfiluar në pasarelë për Marka të njohura, ndër to Ermano Scervino. Je njohur ndryshe si Gentian lyam, modeli Gentian BIRKO nëshkroi kotratë me JOY modèles në Milano, Ku u përfaqësua me një album Fotografisk nga fotografja Roberta Ungaro, si një ndër fytyrat të Reja më premtuese. Modeli nga Kosova me Banim në Zvicër Tregon se u zbulua rastësisht në moshën 15-vjeçare, Kur Sapo kishte Nisur shkollën profesionale për ndërtim. Një eksperte imazhi e pikasi në rrugë dhe i DHA kartëvizitën, Duke i thënë se kishte potencial për të qenë Model. Që atëherë ai ka pozuar për shumë mode Revista, por Dalja më e suksesshme për të qe AJO në kopertinën e “Vogue-t” gjerman. Modeli Shqiptar nga Mali i Zi ka sfiluar për markat më të njohura, si Prada, Burberry, Kenzo, Moschino, DKNY e shumë të Tjera. Me pamjen klasike të një modeli pasarelash dhe prerje të veçantë të fytyrës, Gjinaj është i përsosur për të sfiluar dhe si fotomodel, ndaj Edhe është zgjedhur nga agjencitë më prestigjioze të modelingut, si “Ford” APO “Wilhelmina modèles”. Modeli i ri nga Kosova është një gjetje për fotografët. 1,88 i gjatë, me një Portret interesant, modeli i agjencisë prestigjioze “Elite models” Ka qenë pjesë e shumë fushatave, mes Tyr ATO të Calvin Klein dhe Givenchy, në Krah të supermodeles Candice Swanepoel. Modelë, aktorë APO këngëtarë, janě të Errësira shqiptarë, të Errësira shumë seksi. Modeli me origjinë Shqiptare është një ndër më të pëlqyerit për kompanitë e modës.

Aktualisht menaxhohet nga agjencia “Storm models” DHE gjatë karrierës ka pozuar për fushata të famshme si AJO e Ralph Lauren vjeshtë-dimër 2015, Dolce & Gabbanna pranverë-verë 2011, si Edhe një sërë editorialesh në revistat ndërkombëtare të modës. Qendra e Kurseve profesionale dhe Agjensia e modelingut “Grace models”, Fillon regjistrimet perte formuar profesioniste te vertete qe aspirojne nje Karriere ne fushen e modes, nje trajnim me te specializuar par ATA, te Cilet punojne ne Kete fushe dhe kerkojne te njohin me Pro mire.. Modeli 24-vjeçar nga Lushnja ka një karrierë Mjaft të suksesshme në Kinë. Me Trupin Super të tonifikuar, Tafa ka pozuar për DISA Marka të Shmesh. Ai Aspiron të bëhet i njohur në fushën e modës në Evropë dhe SHBA. Për të ka shkruar Edhe Revista “Cosmopolitan”, në rubrikën “Mashkulli i muajit”. Model Management-acteurs & talents-casting direction-Scoutisme-direction artistique-film et photo production service-Fashion Show-Hostess & Steward pour Trade-Fair et reception Organizzazione “immagine” con Modelle, modelli, reconnaissez, attrici, figuranti e comparse, hôtesse e ragoût..

Comments are closed.